تبلیغات
متوسلین به حضرت زینب سلام الله علیها - روضه + وفات حضرت ام البنین سلام الله علیها مادر علمدار کربلا بر عموم مسلمانان تسلیت باد.

                                                             صلوات

به نوشته علامه سماوى در ابصارالعین : ام البنین سلام الله علیه همه روزه به بقیع مى رفت و مرثیه مى خواند، به نوعى كه مروان - با آن قساوت قلب - از ناله و گریه ام البنین سلام الله علیه به گریه مى افتاد و اشكهاى خود را با دستمال پاك مى كرد. نیز هنگامى كه زنها او را با عنوان ام البنین خطاب كرده و به وى تسلیت مى داده اند این ابیات را سرود:

لا تدعونى و یك ام البنین

تذكرنى بلیوث العرین
 

كانت بنون لى ادعى بهم

و الیوم اصبحت و لا من بنین
 

اربعه مثل نسور الربى

قد واصلوا الموت بقطع الوتین
 

تنازع الخرصان اشلائهم

فكلهم امسوا صریعا طعین
 

یا لیت شعرى اكما اخبروا

بان عباسا مقطوع الیدین
 

یعنى اى زنان مدینه ، دیگر ام البنین نخوانید و مادر شیران شكارى ندانید، مرا فرزندانى بود كه به سبب آنها ام البنینم مى گفتند، ولى اكنون دیگر براى من فرزندى نمانده همه را از دست داده ام . آرى ، من چهار باز شكارى داشتم كه آنها را هدف تیر قرار دادند و رگ گردن آنها را قطع نمودند و دشمنان با نیزه هاى خود ابدان طیبه آنها را از هم متلاشى كردند و در حالى كه روز را به پایان بردند كه همه آنها با جسد چاك چاك بر روى زمین افتاده بودند. اى كاش مى دانستم آیا این خبر درست است كه دستهاى فرزندم قمر بنى هاشم علیه السلام را از تن جدا كردند؟!

وفات ام البنین سلام الله علیها تسلیت باد

یا من راءى العباس كر

على جماهیر النقد
 

و وراه من ابناء حیدر

كل لیث ذى لبد
 

نبئت ان ابنى اصیب

بر اءسه مقطوع ید
 

و یلى على شبلى و مال

براءسه ضرب العمد
 

لو كان سیفك فی

یدیك لما دنى منك اءحد

حاصل مضمون این ابیات جانسوز آنكه : هان اى كسى كه فرزند عزیزم ، عباس را دیده اى كه با دشمن در قتال است و آن فرزند حیدر كرار، پدر وار، حمله مى كند و فرزندان دیگر على مرتضى ، كه هر یك نظیر شیر شكارى هستند، در پیرامون وى رزم مى كنند، آه كه من خبر داده اند كه بر سر فرزندم عباس عمود آهن زدند در حالیكه دست در بدن نداشته است . اى واى بر من ! چه بر سرم آمد و چه مصیبتى بر فرزندانم رسید؟! اگر فرزندم عباس ‍ دست در تن داشت ، كدام كس را جراءت بود كه به وى نزدیك شود.

                                        التماس دعا
طبقه بندی: مطالب،
برچسب ها: ام البنبن، سلام الله علیها، متوسلیم به حضرت زینب،
دنبالک ها: سایت شهید آوینی،

تاریخ : سه شنبه 3 اردیبهشت 1392 | 02:15 ب.ظ | نویسنده : مصطفی صادقی | نظرات
.: Weblog Themes By BlackSkin :.
 کد پرچم محرم
فا تولز - ابزار رایگان وبمسترکد پرچم های سه گوش